mgr inż. Marek Suchodół – rzeczoznawca majątkowy

mgr inż. Marek Suchodół - rzeczoznawca majątkowy

Ur. 1975r. w Krakowie
1999r. – absolwent AGH w Krakowie
1999r. – doktorant AGH w Krakowie
1999-2000r. – studia podyplomowe w zakresie Wyceny nieruchomości na Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Krakowie
2001- 2002r. – praktyka zawodowa w zakresie szacowania nieruchomości
2002r. Biegły Rzeczoznawca Majątkowy – Uprawnienia UMiRM nr 3819
2007- 2008r. – studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nierucho- mościami AGH w Krakowie 2008 r. praktyka zawodowa w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami
2009r. – Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami – Uprawnienia MI nr 10643

członek Małopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Krakowie msrm.org.pl członek Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych w Warszawie pfva.com.pl analityk, członek Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl

Od 2002 roku prowadzę działalność gospodarczą pierwotnie w zakresie szacowania nieruchomości pod nazwą Kancelaria Rzeczoznawcy Majątkowego wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 972/2002 w Urzędzie Gminy Poronin.

Rozpocząłem swoją działalność w 2002 roku, najpierw na rynku krakowskim, a następnie na rynku podhalańskim (okolice Zakopanego – powiat tatrzański i powiat nowotarski). Aktualnie wykonuję kilkadziesiąt operatów szacunkowych rocznie, z czego zdecydowaną część na potrzeby Banków – zabezpieczenie wierzytelności kredytodawcy. Wykonuję również zlecenia na potrzeby indywidualnych inwestorów, przedsiębiorców oraz Urzędów (Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Kielcach, Urzędy Gmin itd., w pełnym zakresie dotyczącym wycen: gruntów, lokali, budynków, nieruchomości komercyjnych, itp. w różnych celach (odszkodowań, wywłaszczeń, podatkowe od nabycia praw majątkowych, postępowania spadkowego, ustalenia i aktualizacji opłat za wieczyste użytkowanie, procesowych i innych). Specjalizuję się w wycenie nieruchomości mieszkalnych ( budynki, lokale) oraz gruntowych niezabudowanych o różnorodnym przeznaczeniu – w podejściu porównawczym jak również w ostatnim czasie dokonywałem wycen nieruchomości komercyjnych – lokale użytkowe, kamienice, wyciągi narciarskie, pensjonaty, hotele, projekty developerskie, nieruchomości przemysłowo – produkcyjne, w podejściu dochodowym metodą inwestycyjną oraz  zysków, techniką kapitalizacji prostej bądź dyskontowania strumieni pieniężnych.

Od 2002 roku jestem członkiem Małopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Krakowie, biorę czynny udział w szkoleniach i warsztatach mających na celu podnoszenie kwalifikacji, organizowanych przez Małopolskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Krakowie, Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach oraz przez Polską Federację Rzeczoznawców Majątkowych w Warszawie (odbyłem szereg szkoleń, w tym kilka o tematyce bankowej).

Od 2006 roku biorę czynny udział w działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych jako członek zarządu tegoż stowarzyszenia.

Od 2007 roku jestem analitykiem i członkiem Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl posiadam pełną informację na temat dokonywanych transakcji kupna sprzedaży nieruchomości na lokalnym rynku. Jestem autorem szeregu artykułów dotyczących rynku nieruchomości.

W 2011 roku odbyłem szkolenie  „Wycena dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych” z ramienia Związku Banków Polskich zdałem egzamin  i uzyskałem certyfikat o numerze 406/2011.

Współpracuję z szeregiem Banków.

Z poważaniem

Marek Suchodół

mgr inż. Marek Suchodół – rzeczoznawca majątkowy

34-500 Zakopane,
ul. Do Samków 10
pokój nr 104

Contact Form

Porównanie ofert

No properties found.
Compare

Najnowsze oferty